00:06 | سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
Research Analysis Debriefing Day
پایگاه خبری راد: پس از اعلام خبر افزایش 22 درصدی قیمت بلیت قطار در سال جاری از نیمه خردادماه، ستاد تنظیم بازار در هفته جاری تکلیف قیمت بلیت اتوبوس ها را تعیین خواهد کرد تا میزان و زمان افزایش قیمت بلیت در این حوزه، طی سال جاری مشخص شود.
بهره‌برداری از سالن مسافری پایانه مرزی سرو در نیمه نخست سال
پایگاه خبری راد: مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: عملیات ساخت سالن مسافری و محوطه سازی پایانه مرزی سرو بالغ بر ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کلنگ زنی طرح توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند با حضور وزیر راه و شهرسازی
پایگاه خبری راد: طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، طرح توسعه و بهسازی ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.
دولت هزینه بازرسی اصناف را پرداخت کند
پایگاه خبری راد: نائب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: دولت هزینه‌های لازم برای بازرسی و نظارت بر اصناف را فراهم کند.
رئیس شورای رقابت: قیمت‌گذار خودرو کیست که شورا در مورد آن نظر دهد؟!
پایگاه خبری راد: گرچه مصوبه اخیر مجلس، شرکت‌های خودروسازی را موظف به اعلام قیمت تمام شده در هنگام فروش به شورای رقابت می‌کند و تا حدی بازگشت شورا به بحث قیمت‌گذاری را جدی کرده است، ولی از نگاه رئیس شورای رقابت این مصوبه ابهاماتی دارد و این‌که قیمت‌گذار چه کسی است، خود جای سوال دارد.
تخصیص ۵۵۰ میلیارد تومان از ذخایر ارزی به حوزه دانش‌بنیان
پایگاه خبری راد: معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور طی نامه‌ای به وی، با اشاره به عملکرد صندوق توسعه ملی در تأمین منابع مالی مورد نیاز اجرای طرح‌های نوآورانه و تخصیص مبلغ ۵۵۰ میلیارد تومان در این زمینه، ابراز امیدواری کرد که تأمین مالی حوزه اقتصاد دانش‌بنیان بیش از پیش موجب شکوفایی در این بخش شود.
سامانه توانمندی‌های محصولات داخلی ایجاد می‌شود
پایگاه خبری راد: به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با راه‌اندازی سامانه توانمندی‌های محصولات داخلی، علاوه بر ایجاد شفافیت، فرآیند تولید داخلی نیز با رونق همراه خواهد بود.
جزییات افتتاح چهار طرح توسعه منابع آب و خاک
پایگاه خبری راد: از سال ۱۳۹۳ اجرای طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در ۱۲ استان مرزی کشور در قالب ۶۱ طرح و ۱۲۰ پروژه با هزینه کردی بالغ بر ۲۷۰ هزار میلیارد ریال، سرعت یافت. در این راستا طرح‌های توسعه منابع آب و خاک استان آذربایجان‌غربی شامل ۸ پروژه در قالب ۴ طرح فردا با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو افتتاح خواهد شد.
جزییات پرداخت ۷۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال
پایگاه خبری راد: معاون اشتغال وزیر کار از پرداخت ۷۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و میزان اشتغال ایجاد شده در این طرح طی سال ۹۷ را ۱۱۴ هزار شغل اعلام کرد. وی همچنین از پیشنهاد اختصاص سالانه ۵۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی خبر داد.
گرانی کم‌سابقه سنگ آهن در بازار جهانی
پایگاه خبری راد: بهای معاملات آتی سنگ آهن چین پس از ثبت بزرگترین رشد هفتگی در یک ماه و نیم اخیر، روز دوشنبه به روند صعودی خود ادامه داد و به بالای ۱۰۰ دلار در هر تن رسید.
نباید هیچ صفی به نام اقلام یارانه‌ای در خراسان‌شمالی تشکیل شود
پایگاه خبری راد: استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: دیگر هیچ صفی به نام اقلام یارانه‌ای در این استان نباید تشکیل شود.
جدیدترین اخبار