09:51 | يكشنبه 30 تير 1398
Research Analysis Debriefing Day
پایگاه خبری راد: دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران با بیان اینکه سود ناشی از صادرات گوجه فرنگی به کشاورزان نمی‌رسد گفت که صادرات گوجه فرنگی، نوعی خام فروشی محسوب می‌شود.
گزارشی از قاچاق گندم به خارج نداشته‌ایم
پایگاه خبری راد: معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد که تاکنون بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان ۲۵ استان کشور خریداری شده و گزارشی از قاچاق این محصول استراتژیک به خارج از کشور نداشته‌ایم.
ملخ ها در حال پیشروی به خاک ایران/ تخصیص اعتبار سیل ایلام برای مبارزه
پایگاه خبری راد: نشست ستاد مدیریت بحران با موضوع مبارزه با ملخ‌های صحرایی که به نقاط مرزی استان ایلام در منطقه دهلران وارد شده‌اند، برگزار و در آن تاکید شد زمان طلایی برای مبارزه با این پدیده ۲ هفته است.
فرضیه محققان زلزله‌شناس درباه زلزله ۷.۳ سال ۱۳۶۹ منجیل
پایگاه خبری راد: باستان‌شناسان بر اساس نتایج حاصل از تپه مارلیک، نابودی تمدن "مارلیک" را به رخداد زمین‌لرزه‌ای در ابتدای هزاره اول قبل از میلاد نسبت داده‌اند و به اعتقاد زلزله‌شناسان احتمالا رخداد زلزله ٣١ خرداد ٦٩ منجیل، با بزرگای ٧.٣ بازگشت زمین‌لرزه‌ای در این منطقه با بزرگای مشابه باشد.
وزیر جهاد کشاورزی: هزینه تولید دامداران افزایش یافته است
پایگاه خبری راد: وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید محصولات لبنی در کشور بیشتر شده است، گفت: سازمان حمایت از مصرف کننده باید قیمت تمام شده شیر را تعیین کرده و آن را ابلاغ کند. در بازار هم باید نظارت بیشتری وجود داشته باشد.
درخواست کمک هرمزگان برای مبارزه با ملخ
پایگاه خبری راد: مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از اعلام وضعیت سفید شهرستان رودان نسبت به هجوم ملخ خبر داد و گفت: با توجه به مبارزات علیه آفت ملخ در رودان، در حال حاضر وضعیت این شهرستان در این خصوص سفید اعلام شده است.
برداشت اولین آناناس‌های کشور در چابهار
پایگاه خبری راد: رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در قالب طرح بررسی سازگاری آناناس و به منظور توسعه کشت آن درکشور تعداد ۵هزار اصله نهال کشت بافتی آناناس از کشور هندوستان وارد شد.
استان‌هایی که رتبه‌ اول و دوم رانش زمین را به خود اختصاص داده‌اند
پایگاه خبری راد: مطالعات محققان کشور نشان می‌دهد استان‌های مازندران و گیلان به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را در رانش زمین کسب کردند، ضمن آنکه آثاری از رانش در مناطقی از تهران مانند دره فرحزاد مشاهده شده است.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی: کمیسیون با جدیت به دنبال مهار ملخ‌هاست
پایگاه خبری راد: سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر این که ملخ‌ها به عنوان یک خطر بالقوه برای کشاورزی محسوب می‌شوند گفت: کمیسیون کشاورزی با جدیت به دنبال مهار ملخ‌ها به گونه‌ای است که دیگر شاهد زاد و ولد آنها در سال آینده نباشیم.
۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن
پایگاه خبری راد: معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: ایران در هر دهه ۶۵ میلیمتر به سمت بیابانی شدن پیش رفته است و حدود ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند.
انتقاد احمدی از حبس شدن مردم مرزن‌آباد چالوس در منازل خود در زمان تعطیلات
پایگاه خبری راد: نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس ضمن انتقاد از وزارت راه گفت: تعطیلات که فرا می‌رسد مردم مرزن‌آباد چالوس به خاطر ترافیک سنگین در منازل‌شان حبس می‌شوند.
جدیدترین اخبار