08:31 | چهارشنبه 30 خرداد 1397
Research Analysis Debriefing Day
پایگاه خبری راد: ​معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: لیموترش عمانی یا شیرازی حساس به جاروک است اما لیموی پارسی به آن مقاوم است. کاشت لیموی پارسی تنها راه خلاص شدن از شر جاروک جادوگر است.
کاهش بهره تسهیلات بانکی از خواسته‌های کشاورزان گیلان
پایگاه خبری راد: حمایت از جامعه کشاورزی استان و کاهش بهره تسهیلات بانکی منجر به حمایت هر چه بیشتر کشاورزان گیلان می‌شود.
تقویت پوشش گیاهی کانون‌های ریزگرد چندین سال زمان می‌برد
پایگاه خبری راد: وزیر جهاد کشاورزی با بیان این‌که مردم خوزستان در بحث ریزگردها باید صبور باشند، گفت: ده‌ها سال تخریب انجام گرفته است و باید چندین سال صبر کرد تا بتوان آرام آرام پوشش گیاهی را افزایش داد.
اتلاف آب در بیخ گوش باغات سمنان
پایگاه خبری راد: متاسفانه با وجود نیاز بالای کشاورزان و بهره برداران سمنان به منابع آبی که با هزینه بالا به مزارع منتقل می شوند، به دلیل سنتی بودن بیش از نیمی کانال های آب کشاورزی حجم بالایی از این منابع درست در بیخ گوش مزارع و باغات، تبخیر و یا پیش از رسیدن به مزرعه در خاک تشنه کانال های سنتی فرو می رود.
اجرای طرح انتقال آب کارون به جراحی آغاز شد
پایگاه خبری راد: با حضور وزیر کشاورزی طرح انتقال آب بین حوضه‌ای از رودخانه کارون به رودخانه جراحی کلنگ زنی شد.
کشاورزی در ایران هدفمند نیست
پایگاه خبری راد: عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزی در ایران هدفمند نیست.
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از روند ساخت ایستگاه پمپاژ انتقال آب کارون به جراحی
پایگاه خبری راد: وزیر جهاد کشاورزی از ایستگاه پمپاژ در حال احداث طرح انتقال آب رودخانه کارون به رودخانه جراحی بازدید کرد.
کاشت لیموی پارسی چاره رهایی از جاروک جادوگر
پایگاه خبری راد: ​معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: لیموترش عمانی یا شیرازی حساس به جاروک است اما لیموی پارسی به آن مقاوم است. کاشت لیموی پارسی تنها راه خلاص شدن از شر جاروک جادوگر است.
استفاده از کودهای زیستی کیفیت محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد
پایگاه خبری راد: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: یکی از راه‌های بهبود کیفیت محصولات کشاورزی مصرفی مردم، استفاده از کودهای زیستی است.
ضعف‌های "حجتی" که فقط برای او نیست...
پایگاه خبری راد: مدیریت حجتی که در دولت دوازدهم برای سومین بار وزیر جهاد کشاورزی شد، طی یکسال گذشته نقاط ضعفی مانند تاخیر حدود هفت ماهه در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی و بازار آشفته آن ها، داشت که البته تنها به او بر نمی گردد، اما در روز جهاد کشاورزی بررسی آن خالی از لطف نیست.
تولید برگ سبز چای به ۱۰۸هزار تن رسید
پایگاه خبری راد: معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید برگ سبز چای نیز با ۳۵درصد رشد از ۸۰ هزار تن درسال گذشته با وجود تنش آبی به ۱۰۸هزارتن رسیده است.
جدیدترین اخبار
محک
بیمه من