08:47 | سه شنبه 28 اسفند 1397
Research Analysis Debriefing Day
پایگاه خبری راد: علی‌رغم این‌که امسال شاهد بارش‌های مناسبی بودیم اما به دلیل پراکندگی بارش‎‌ها و نوسان روان‌آب، هم‌چنان سدها با کمبود مواجه هستند، به‌گونه‌ای که هم‌اکنون ۶۲ سد معادل ۳۵ درصد از مجموع ۱۷۸ سد بزرگ ایران کمتر از ۴۰ درصد آب دارند.
برای چهارمین بار نفت خام در بورس بی‌مشتری ماند
پایگاه خبری راد: نفت خام سبک ایران برای هفتمین بار در بورس انرژی عرضه شد، اما این محصول برای چهارمین بار، مشتری پیدا نکرد.
عمان از کمیته نظارت بر اوپک خارج شد
پایگاه خبری راد: عمان از کمیته نظارت بر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) خارج شد.
نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید
پایگاه خبری راد: امروز برای آخرین بار در سال ۱۳۹۷ و همچنین طی هفتمین مرحله، نفت خام سبک در بورس انرژی عرضه می‌شود. این عرضه‌ها در سال ۱۳۹۸ هم ادامه خواهد داشت.
تدبیر دولت برای کاهش مصرف بنزین
پایگاه خبری راد: استفاده از CNG در سبد مصرف، موضوعی تازه در دستگاه‌های متولی نیست، اما تأکید روی این موضوع می‌تواند سرفصلی تازه در ادبیات سودبری از حامل‌های جدید انرژی و حتی کاهش مصرف بنزین در کشور که مدتی است باعث دغدغه مسئولان شده باشد.
سیگنال عربستان درباره تمدید کاهش تولید اوپک
پایگاه خبری راد: عربستان سعودی اعلام کرد مأموریت اوپک برای متعادل کردن بازار نفت تا پایان فاصله زیادی دارد زیرا ذخایر جهانی با وجود تحریم‌های شدید آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، رو به افزایش است و ممکن است تمدید کاهش تولید در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ را الزامی کند.
مهم‌ترین وقایع آب و برق در سال۹۷
پایگاه خبری راد: سال ۹۷ با درخواست کمک وزیر نیرو از مردم برای گذر از تنش‌های آبی شروع شد، سالی که پر از تنش و بحران برای وزارت نیرو بود به‌گونه‌ای که طبق گفته خود مسؤولان آبی در ۵۰ سال گذشته وضعیت منابع آبی بی سابقه بوده در بخش برق نیز پس از گذشت سال‌ها با جداول خاموشی روبرو شدیم که فشار سنگینی را به وزارت نیرو تحمیل کرد.
فراهم شدن امکان صادرات نفت ایران از طریق مکران تا قبل از سال ۹۹
پایگاه خبری راد: وزیر نفت با اشاره به ساخت پایانه صادراتی جاسک گفت: این پایانه تا قبل از سال ۱۳۹۹ فعال خواهد شد و برای اولین‌بار نفت ایران از طریق مکران صادر می‌شود.
هدف آمریکا از تحریم ایران نگران کردن مردم از آینده است
پایگاه خبری راد: رئیس جمهور هدف آمریکا از تحریم ایران را نگران کردن مردم از آینده دانست و با تاکید بر اینکه این تحریمها جنایت علیه بشریت است اما آمریکا بداند ملت ایران در صف واحدند و سر فرود نخواهند آورد، گفت: آمریکا فکر می کرد تحریم، پیشرفت ما را متوقف می کند؛ ملت تاریخ ساز و ایثارگر ایران، آنها را مایوس کرد.
برداشت ۱.۵ تریلیون مترمکعب گاز طبیعی از پارس جنوبی
پایگاه خبری راد: مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۷۰ میلیارد دلاری در میدان گازی پارس جنوبی، اظهار کرد: تاکنون ۱.۵ تریلیون مترمکعب گاز طبیعی از میدان پارس جنوبی برداشت شده است.
انتقاد نماینده فلاورجان در مورد نحوه جاری شدن آب در زاینده رود
پایگاه خبری راد: نمیانده مردم فلاورجان در مجلس در انتقاد از نحوه‌ جاری شدن آب زاینده رود گفت: دستور رئیس جمهور برای جاری شدن آب زاینده رود، از سراب تا تالاب گاوخونی است. اجازه دهید که همه مردم استان اصفهان، لذت جاری شدن آب زاینده رود را در نوروز درک کنند.
جدیدترین اخبار