13:16 | شنبه 5 اسفند 1396
Research Analysis Debriefing Day
پایگاه خبری راد: استانداردسازی تولیدات صنعتی با شرایط روز و امکانات در دسترس یکی از اتفاقات خوبی است که در کشورهای مختلف از جمله ایران می افتد و از روی همین استانداردها برای بهتر زیستن می توان بهره برد.
یک اشتباه را چند بار تکرار می کنید؟!
پایگاه خبری راد: استانداردسازی تولیدات صنعتی با شرایط روز و امکانات در دسترس یکی از اتفاقات خوبی است که در کشورهای مختلف از جمله ایران می افتد و از روی همین استانداردها برای بهتر زیستن می توان بهره برد.
ایران به‌هیچ وجه به جایگاه مطلوب در انرژی‌های تجدیدپذیر نرسیده است
پایگاه خبری راد: رئیس هیات مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران با اشاره به این‌که در ایران ظرفیت بسیار بالایی برای تولید همه انرژی‌ها از جمله باد و خورشید وجود دارد، تصریح کرد: به هیچ وجه به آن جایگاهی که انرژی تجدیدپذیر باید در کشور داشته باشد نرسیده ایم.
بی‌توجهی به مصرف بالای آب در نیروگاه‌های حرارتی
پایگاه خبری راد: عضو هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق گفت: در حال حاضر برای توسعه تجدیدپذیرها هیچ راهی جز تقویت و تشویق این انرژی وجود ندارد. چرا که تنها در این شرایط است که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این حوزه مشتاق می‌شوند.
رونمایی از دستگاه تولید آب و برق اضطراری در زمان زلزله
پایگاه خبری راد: یک شرکت ایرانی از رونمایی یک سیستم مولد سیار هیبریدی خبر داد و گفت: این سیستم می‌تواند در شرایط بحرانی مانند وقوع زلزله ۸۰۰ ساعت آمپر تولید برق کند. همچنین برای تصفیه آب نیز دستگاه تصفیه آب در این سیستم لحاظ شده است.
فعالیت جهاددانشگاهی در حوزه‌های برق و آب با حمایت وزارت نیرو
پایگاه خبری راد: دکتر حمید رضا طیبی و دکتر رضا اردکانیان در یک جلسه کاری مشترک راه‌های همکاری بیشتر جهاددانشگاهی و وزارت نیرو را بررسی کردند.
فراخوان اوپک برای ۱۰ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری نفتی
پایگاه خبری راد- رییس اوپک گفت: صنعت نفت مجموعا حداقل به ۱۰ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری جدید تا سال ۲۰۴۰ نیاز دارد تا اطمینان پیدا کند عرضه کافی برای تامین تقاضای جمعیت رو به رشد جهان وجود دارد.
کاهش مصرف نفت با ممنوعیت جهانی پلاستیک
پایگاه خبری راد: طبق اعلام غول نفتی BP، ممنوعیت استفاده از مواد پلاستیکی در جهان، به رشد تقاضا برای نفت در دو دهه آینده لطمه خواهد زد.
عقب‌گرد قیمت نفت در برابر صعود دلار
پایگاه خبری راد: قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار و انتظار بازار برای افزایش تولید آمریکا کاهش یافت.
حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی، هدف شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب است
پایگاه خبری راد: رییس جهاد دانشگاهی و مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در نشستی مشترک که با حضور مدیران دو مجموعه برگزار شد، به بررسی راهکارهای توسعه همکاری‌های مشترک پرداختند.
افتتاح انستیتو فرآورش گاز با هدف اجرای پروژه‌های کاربردی
پایگاه خبری راد: انستیتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت با هدف انجام پژوهش‌های کاربردی راه‌اندازی شد.
جدیدترین اخبار