01:44 | سه شنبه 3 مهر 1397
Research Analysis Debriefing Day
پایگاه خبری راد: خودروهای با کیفیت تولید داخلی با آغاز تحریم ها به صورت چراغ خاموش از سبد تولیدی خودروسازان ایرانی و مونتاژکاران حذف شده است.
سرمایه‌گذاری کلان آلمانی‌ها در صنعت خودروهای خودران و برقی
پایگاه خبری راد: شرکت زد اف آلمان که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جعبه دنده در جهان است به‌تازگی اعلام کرده می‌خواهد در صنعت توسعه فناوری خودروهای خودران و برقی ۱۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.
خودروسازهای داخلی چقدر چینی هستند؟
پایگاه خبری راد: بعد از اجرای برجام اگر چه به نظر رسید سهم چینی‌ها از قراردادهای جدید کاهش یافته و ایرانی‌ها تمایل بیشتری به کار با اروپایی‌ها دارند، ناگفته پیدا بود که سهم چینی‌ها در بازار تامین قطعات، نسخه بلندمدتی است که آنها برای صنعت خودروی ایران نوشته‌اند.
خداحافظی با خودروهای 4 ستاره بازار
پایگاه خبری راد: خودروهای با کیفیت تولید داخلی با آغاز تحریم ها به صورت چراغ خاموش از سبد تولیدی خودروسازان ایرانی و مونتاژکاران حذف شده است.
۵۰ هزار گواهی اسقاط خودرو بی‌مشتری مانده است
پایگاه خبری راد: عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده گفت: در پی ممنوعیت واردات خودرو حدود ۵۰ هزار گواهی اسقاط خودروی فرسوده تولیدی در مراکز اسقاط، بدون مشتری مانده و باعث ضرر و زیان این واحدها شده است.
نیسان در آمریکا فراخوان داد
پایگاه خبری راد: شرکت خودروسازی نیسان ژاپن بالغ بر ۲۱۵ هزار دستگاه خودرو را در ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر نقص فنی و احتمال احتراق خودرو فراخوان داده است.
اولتیماتوم به خودروسازان/ جریمه در انتظار نیمی از خودروها
پایگاه خبری راد: شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، سازمان ملی استاندارد و مجلس شورای اسلامی سه ضلع مثلثی هستند که با همکاری یکدیگر سختگیری‌ها در صدور برچسب انرژی خودروها را تشدید کردند و در این راستا اعلام شده است خودروسازها فقط دو سال فرصت دارند که استانداردها را رعایت کنند.
مخالفت مجلس با مسکوت ماندن طرح ساماندهی بازار خودرو
پایگاه خبری راد: درخواست کمیسیون صنایع و معادن مجلس و همچنین تقاضای ۱۵ نماینده برای مسکوت ماندن طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو به مدت ۶ ماه با مخالفت مجلس روبرو شد.
مدیران‌خودرو محصولاتش را گران کرد
پایگاه خبری راد: مدیران خودرو قیمت محصولاتش را ۵۵ درصد افزایش داد.
پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو از سه‌شنبه آغاز می‌شود
پایگاه خبری راد: معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: پیش فروش ۵۳ هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو به منظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان نهایی و مدیریت بازار، از روز سه شنبه سوم مهر ماه به صورت اینترنتی آغاز و طی شش روز اجرا خواهد شد.
خودروهای وارد شده با دلار ۴۲۰۰ تومانی بلاتکلیفند
پایگاه خبری راد: رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: به دلیل ابلاغ نشدن دستورالعمل اجرایی درباره چگونگی دریافت مابه‌التفاوت ارزی از خودروهای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی، هنوز تکلیف این خودروها و زمان تحویل آن‌ها به خریداران مشخص نیست.
جدیدترین اخبار