04:02 | سه شنبه 21 آذر 1396
Research Analysis Debriefing Day
پایگاه خبری راد: دبیر انجمن صنایع روغن‌کشی اعلام کرد که هم‌اکنون حدود 60 درصد ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی خالی است و این صنعت با حدود ۴۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند.
چاق‌ترین کشور‌های جهان کدامند؟
پایگاه خبری راد: چاقی به یکی از جدی‌ترین معضلات انسان مدرن تبدیل شده است، نرخ چاقی هر روز رو به افزایش می‌رود و مردم برخی از کشورها رکورددار چاق‌ترین انسان‌های روی زمین هستند.
عسل شکوفه لیمو، محصول جدید «پورشه» در بازار!
پایگاه خبری راد: به غیر از تولید اتومبیل‌های اسپرت و لوکس، شاید بدانید که کمپانی پورشه به تولید وسایل دیگر هم مشغول است، مثل تولید عینک، کیف، پوشاک، تلفن همراه هوشمند با همکاری هوآوی و... که در قالب شرکت "پورشه دیزاین" طراحی شده و به بازار عرضه می‌شود.
مصرف حدود ۱۰ برابری روغن نسبت به اروپا/کاهش سرانه مصرف و صادرات مازاد تولید
پایگاه خبری راد: معاون توسعه مدیریت سازمان توسعه تجارت با اشاره به واردات حدود دو میلیارد دلاری روغن خام تاکید کرد که سرانه مصرف روغن در ایران باید کاهش پیدا کند و مازاد تولید به سمت صادرات هدایت شود، چرا که هم‌اکنون حدود ۱۰ برابر اروپایی‌ها روغن مصرف می‌کنیم.
تفاوت حدود ۷۰ درصدی قیمت روغن نباتی از یک برند تا برند دیگر
پایگاه خبری راد: مدیرکل صنایع غذایی وزارت صنعت با اشاره به تفاوت حدود ۷۰ درصدی قیمت روغن نباتی از یک برند تا یک برند دیگر گفت: وزارت جهاد کشاورزی در زمینه توسعه کشت دانه‌های روغنی فعالیت خوبی انجام داده، اما باید به اقتصاد صنعت روغن‌کشی و خروجی آن یعنی کنجاله و روغن خام بیشتر توجه کند.
خالی بودن ظرفیت 60 درصدی کارخانه‌های روغن‌کشی در کشور
پایگاه خبری راد: دبیر انجمن صنایع روغن‌کشی اعلام کرد که هم‌اکنون حدود 60 درصد ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی خالی است و این صنعت با حدود ۴۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند.
دلیل گرانی گوجه فرنگی/گران‌فروشی سیب‌زمینی و پیاز تخلف است
پایگاه خبری راد: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اعلام کرد که افزایش قیمت گوجه فرنگی طی هفته گذشته ناشی از کاهش قیمت تولید و عرضه این محصول بود؛ اما سیب‌ زمینی و پیاز هیچ اتفاقی در بازارشان نیفتاده و هر کسی این دو را گران کند، مرتکب تخلف شده است.
ادامه ممنوعیت واردات زیتون و روغن زیتون/ حداکثر قیمت منطقی ۱۵ هزار تومان
پایگاه خبری راد: مجری طرح زیتون اعلام کرد که ممنوعیت واردات زیتون شوخی بردار نیست و همچنان ادامه دارد و کسی نمی تواند به بهانه ی افزایش قیمت، به دنبال واردات آن باشد.
 گندم به نرخ جهانی خریداری شود
پایگاه خبری راد: وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که طی سه سال گذشته نظارت کافی روی نان وجود نداشت به همین دلیل ستاد تنظیم بازار بر نظارت بیشتر تاکید و تعیین نرخ را به بخش خصوصی واگذار کرد.
آب مناطق زلزله‌زده مشکلی ندارد
پایگاه خبری راد: معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر آب شرب تمام مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه قابل شرب است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
جایگاه ایران در زمینه انتشار مقالات علمی زیست‌فناوری در دنیا 14 است
پایگاه خبری راد: دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: جایگاه ایران در انتشار مقالات علمی زیست‌فناوری در سال 2005، رتبه 36 جهان بود که در حال حاضر این رتبه به 14 رسیده است.
جدیدترین اخبار