01:45 | سه شنبه 3 مهر 1397
Research Analysis Debriefing Day
چاپ

1396/07/12

رایزنی‌های مدیر کل آفریقای وزارت خارجه با مقامات اوگاندا

رایزنی‌های مدیر کل آفریقای وزارت خارجه با مقامات اوگاندا

پایگاه خبری راد: مدیر کل آفریقای وزارت امور خارجه در دومین روز سفر به اوگاندا با موسی علی، معاون نخست وزیر، جولیوس اونن قائم مقام وزیر تجارت، صنعت و تعاون و علی کاروهانگا رئیس اتاق نفت و معادن این کشور جداگانه دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری راد، در این ملاقات‌ها راههای توسعه روابط اقتصادی، تجاری و نیز همکاری‌های بانکی دو کشور مورد  گفت‌وگو قرار گرفت.

معاون نخست وزیر اوگاندا با اشاره به سفر اخیر خود به تهران جهت شرکت در مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران ، آمادگی کشورش را برای گسترش همکاری‌ها به خصوص در زمینه های تجاری، اقتصادی، کشاورزی و دامداری اعلام کرد.

قائم مقام وزارت تجارت و صنعت اوگاندا نیز بر آمادگی دولت این کشور برای ایحاد تسهیلات لازم جهت حضور تجار و صنعتگران ایرانی در اوگاندا تاکید کرد و از تاسیس شعب بانکهای ایرانی در این کشور استقبال کرد.

علی کاروهانگا رییس اتاق معادن و نفت اوگاندا در دیدار با  مهدی اقا جعفری مدیر کل آفریقای وزارت خارجه کشورمان با اشاره به سفر اخیر خود به کشورمان گفت: من بسیار تحت تاثیر واقعیت ها و پیشرفت های شگرف و حیرت انگیز ایران در بخش های مختلف، اقتصادی و صنعتی و علمی، و همچنین مشارکت بالای زنان توانمند در امور روز مره اجتماعی و آزادی های فردی و اجتماعی و بیش از همه اخلاق و رفتار و میهمان نوازی و احترام مردم ایران به یک شهروند آفریقایی  قرار گرفتم.

وی افزود: متاسفانه رسانه های بیگانه دنیای سرمایه داری، واقعیات ایران و آفریقا را به صورت مغرضانه تحریف کرده و بر خلاف واقع به مخاطب معرفی می کنند.

رئیس اتاق معادن و نفت اوگاندا با اشاره به بازدید از توانمندی های بنیاد مستضعفان و مذاکره با مقامات این بنیاد، اظهار امیدواری کرد که با پیگیری طرفین، همکاریهای دو کشور وارد  فاز جدید عملیاتی در راستای منافع دو کشور شود.

مدیر کل آفریقا امروز همچنین از بخش های مختلف مرکز درمانی ایران - اوگاندا در کامپالا بازدید کرد.

این مرکز مجهز و تخصصی درمانی با ظرفیت ٥٠ تخت خواب   که  به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده است، قرار است به زودی با حضور مقامات دو کشور رسماً  افتتاح شود.