09:57 | يكشنبه 30 تير 1398
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

سرمایه گذاری
ایران و هندوستان به‌دنبال حفظ روابط نفتی
پایگاه خبری راد: هند دومین مشتری نفتی ایران است و آن‌طور که این روزها در خبرها دیده می‌شود، روابط این دو کشور در حال تقویت بوده و به‌نظر می‌رسد که جای هند در لیست مشتریان نفتی ایران حفظ شده است.
موج افزایش قیمت طلا ناکام ماند
پایگاه خبری راد: قیمت طلا پس از این که به بالاترین حد در دو هفته اخیر صعود کرد، در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی با اقدام سرمایه گذاران برای سودگیری از رشد قیمت این فلز ارزشمند، پایین آمد.
اندونزی در تلاش برای توسعه بازار خودروهای برقی
پایگاه خبری راد: به نظر می‌رسد که اندونزی در حال تلاش برای جلب نظر خودروسازان برتر جهان همچون تویوتاموتورز برای توسعه و تولید خودروهای برقی، هیبریدی و پاک است.
یک شاسی‌بلند جایگزین تویوتا کرولا می‌شود
پایگاه خبری راد: گزارش‌ها حاکیست که تویوتاموتورز در کارخانه آلابامای آمریکا قصد دارد تولید یک خودروی شاسی بلند جدید را جایگزین خودروی تویوتا کرولا کند.
کاهش قیمت نفت در پی بروز نشانه‌های نگران‌کننده
پایگاه خبری راد: قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تأثیر نگرانی‌ها نسبت به چشم‌انداز تقاضا برای نفت به دلیل تداوم اختلافات تجاری جهانی، کاهش پیدا کرد.
صرافی ها هم وارد بازی بیت کوین شدند!
پایگاه خبری راد: اگرچه مسوولان، استخراج بیت‌کوین را با استفاده از برق صنعتی غیرقانونی می‌دانند، اما فروش دستگاه‌های ماینر یا استخراج‌کننده‌ ارزهای دیجیتال اکنون در سایت‌های آنلاین، بعضاً با ضمانت‌های چندماهه در حال انجام است!
دلایل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در دو ماه اخیر
پایگاه خبری راد: یادداشت/مجید علی‌تبار، کارشناس ارشد اقتصاد و تحلیلگر بازارهای مالی بین الملل
ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران چقدر است؟
پایگاه خبری راد: جدیدترین ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی نهادهای بین‌المللی نشان می‌دهد که پس از تحریم‌های جدید آمریکا، میزان ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران تغییر کرده است.
طلای جهانی از صعود بازماند
پایگاه خبری راد: قیمت طلا پس از کاهش شدید روز گذشته، در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی به دلیل انتظار سرمایه گذاران برای تحولات پیرامون مذاکرات تجاری آمریکا و چین و تعدیل انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره آمریکا کاهش پیدا کرد.
قدرت‌های اقتصادی ۲۰ مانع تجاری جدید تراشیدند
پایگاه خبری راد: سازمان جهانی تجارت (WTO) اعلام کرد ۲۰ اقتصاد پیشرفته جهان معروف به گروه ۲۰ در فاصله اکتبر تا ماه مه، ۲۰ مانع تجاری جدید ایجاد کردند که شامل تجارتی به ارزش ۳۳۵.۹ میلیارد دلار شده است و موانع متعدد بیش‌تری نیز در دست بررسی هستند.
قیمت طلای جهانی رکورد جدیدی زد
پایگاه خبری راد: قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تأثیر چشم‌انداز تسهیل سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا و افت ارزش دلار بیش از یک درصد جهش یافت و به بالاترین رکورد خود در شش سال اخیر رسید.
به جای روزمرگی به برنامه‌های کلان توجه شود
پایگاه خبری راد: رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: آمارها نشان می‌دهد در ایران هنوز زیر ساخت‌ها برای اینکه یک کشور صادراتی باشیم فراهم نشده است.
تولیدات پتروشیمی ۵۰ درصد افزایش می‌یابد
پایگاه خبری راد: چندی‌پیش دومین تفاهم‌نامه همکاری توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان با هدف ساماندهی و تسریع در عملیات اجرایی طرح‌های پتروشیمی این منطقه بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان ایمیدرو امضا شد و طبق گفته‌های مدیران، درصورت تحقق اهداف توسعه‌ای در این منطقه، تولیدات پتروشیمی ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.
ایرانیان، مصرف کننده ارزان‌ترین آب از طریق یارانه‌های انرژی هستند
پایگاه خبری راد: وزیر نیرو ضمن بررسی عوامل کم آبی در ایران اظهار کرد: یکی از این عوامل نابسامانی اقتصاد آب و توهم ارزانی آن است. ایرانیان که در طول تاریخ مصرف کننده گران‌ترین آب از طریق قنات‌ها بوده‌اند در چند دهه اخیر به مصرف کننده ارزان‌ترین آب از طریق یارانه‌های انرژی تبدیل شده‌اند.
صعود طلای جهانی به بالاترین رکورد ۶ ساله
پایگاه خبری راد: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تأثیر ملایم شدن مواضع سیاست پولی بانک‌های مرکزی و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی اندکی افزایش یافت و نزدیک به بالاترین رکورد خود در شش سال گذشته ایستاد.
صفحه قبل | صفحه بعد