09:50 | يكشنبه 30 تير 1398
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

سیل
راههای افزایش صادرات غیرنفتی
پایگاه خبری راد: رییس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق بازرگانی تهران معتقد است که با وجود بهبود نسبی شرایط برای فعالیت بخش خصوصی فعال در حوزه صادرات، هنوز می‌توان شرایط بهتری را برای فعالان این حوزه ایجاد کرد که نتیجه آن افزایش صادرات غیرنفتی است.
بزرگترین سرقت‌های اطلاعاتی جهان در دو دهه اخیر
پایگاه خبری راد: باتوجه به افزایش تعداد حملات سایبری و بدافزاری در جهان، این گزارش به مرور و معرفی بزرگترین و رسانه‌ای ترین سرقت های اطلاعاتی در طول دو دهه اخیر می‌پردازد.
نمایشگاه ساخت داخل، "هنر مقاومت" در برابر "تحریم‌ها" است
پایگاه خبری راد: وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزاری نخستین نمایشگاه "ساخت داخل و رونق تولید" را گام مهمی برای تعمیق ساخت داخل، خودکفایی و اجرای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید دانست که مصداق «هنر مقاومت» در مقابل «هنر تحریم‌ها» است.
صعود کم جان دلار
پایگاه خبری راد: با وجود ضعف رقبای اصلی، دلار نتوانست صعودی نیرومندی را ثبت کند.
بیت‌کوین‌ چگونه استخراج می‌شود؟
پایگاه خبری راد: برای پاسخ به این سوال که بیت‌کوین‌ها چگونه استخراج می‌شوند باید گفت استخراج ارزهای دیجیتال اینگونه است که دستگاه‌های استخراج‌کننده (ماینرها) برای حل جواب معادله‌ای که پاداش آن همان بلاک‌چین یا ارز دیجیتال است، اعداد را یکی پس از دیگری امتحان می‌کنند تا سرانجام به نتیجه درست برسند.
ایران نهمین مصرف‌کننده انرژی در دنیاست
پایگاه خبری راد: ایران نهمین مصرف‌کننده انرژی در دنیا شناخته شده و این مصرف انرژی معادل ۳.۴ میلیون بشکه نفت خام است. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف انرژی در دنیا در طی این سال‌ها دو برابر شده است.
بانک‌ها از پس "وام رهن مسکن" برمی‌آیند؟
پایگاه خبری راد: "وام رهن" وعده‌ای که اخیراً از سوی وزارت اقتصاد برای حمایت از مستاجران مطرح شده است، اما جزئیات آن و اینکه قرار است منابع آن از کجا تأمین شود هنوز اعلام نشده و بانک‌ها نیز در این زمینه اطلاع چندانی نداشته و آن را دارای مباحث زیادی عنوان می‌کنند.
تهران ۱۰ سال دیگر بی‌آب می‌شود!
پایگاه خبری راد: چراغ خطر تأمین آب استان تهران در حالی سوسو می‌زند که مسوولان بر این باورند اگر اکنون برای خاموش کردن آن تدبیری اندیشیده نشود، تا حدود ۱۰ سال دیگر با افزایش جمعیت به مرحله انفجار می‌رسد و پایتخت در چنگال بی‌آبی گرفتار خواهد شد.
زمان راه‌اندازی و قیمت بلیت قطارهای "تهران-آنکارا"
پایگاه خبری راد: مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا جزئیات راه‌اندازی قطارهای مسافری تهران-آنکارا را اعلام کرد.
بدافزار جدید در کمین دستگاه‌های مجهز به اینترنت اشیا
پایگاه خبری راد: کارشناسان امنیتی به تازگی از انتشار یک بدافزار جدید خطرناک خبر داده اند که قادر است دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT ) را هک کند و هکرها به اطلاعات موجود در آن نفوذ پیدا کنند.
مخالفت با تشکیل پرونده‌های بیمه بیکاری توسط کاریابی‌ها
پایگاه خبری راد: یک کارشناس حوزه کار از واگذاری موضوع بیمه بیکاری به بخش خصوصی واقعی استقبال کرد و گفت: با تشکیل پرونده توسط کاریابی‌ها و دریافت هزینه از سوی کارگران بیکار شده مخالفم و معتقدم منابع صندوق بیمه بیکاری نباید از صندوق تامین اجتماعی منفک شود.
سهم بانک‌های دولتی و خصوصی در جبران خسارتهای سیل
پایگاه خبری راد: ۱۷ بانک دولتی و خصوصی برای پرداخت تسهیلات بازسازی مناطق سیل‌زده با سازمان برنامه و بودجه تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند. ارزش کلی تفاهم نامه های مشترک امضا شده با بانکها در مجموع ۳۰۰۰ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های دولتی و ۱۲۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های خصوصی تأمین خواهد شد.
اذعان خبرگزاری آمریکایی به نمایشی بودن تحریم‌ها علیه ایران
پایگاه خبری راد: بلومبرگ در گزارشی نوشت چیز زیاد دیگری در ایران برای تحریم کردن توسط آمریکا باقی نمانده است.
درخواست بانک‌ها برای نشست با رئیس‌جمهور
پایگاه خبری راد: انتقادات پیاپی از نظام بانکی و گله‌مندی از آن در شرایطی که گفته می‌شود ۹۰ درصد بار مالی اقتصاد را به دوش می‌کشند و نادیده گرفته شدن نقش آنها، ‌بهانه‌ای بود تا در نشستی بانکی - بودجه‌ای درخواست نظام بانکی برای نشستی با رئیس‌جمهور به منظور طرح پاره‌ای از مسائل مطرح شود.
جزئیات تامین خسارت ۳۸ هزار میلیاردی سیل/ بانک‌ها را تحت فشار نگذارید
پایگاه خبری راد: رئیس سازمان برنامه و بودجه خسارت ناشی از سیل در ابتدای سال جاری را ۳۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۱۵ هزار میلیارد تومان از این مبلغ در قالب تسهیلات تامین خواهد شد.
صفحه قبل | صفحه بعد