00:02 | سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

سیل
آغاز فعالیت‌های مصرف بهینه برق برای پیک تابستان
پایگاه خبری راد: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت با اقدام‌های مدیریت مصرف در سال گذشته ۱.۵ برابر درآمد برق کشور صرفه‌جویی شده است.
سامانه توانمندی‌های محصولات داخلی ایجاد می‌شود
پایگاه خبری راد: به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با راه‌اندازی سامانه توانمندی‌های محصولات داخلی، علاوه بر ایجاد شفافیت، فرآیند تولید داخلی نیز با رونق همراه خواهد بود.
جزییات افتتاح چهار طرح توسعه منابع آب و خاک
پایگاه خبری راد: از سال ۱۳۹۳ اجرای طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در ۱۲ استان مرزی کشور در قالب ۶۱ طرح و ۱۲۰ پروژه با هزینه کردی بالغ بر ۲۷۰ هزار میلیارد ریال، سرعت یافت. در این راستا طرح‌های توسعه منابع آب و خاک استان آذربایجان‌غربی شامل ۸ پروژه در قالب ۴ طرح فردا با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو افتتاح خواهد شد.
حل مشکل بیمه کارگران با پرداخت بدهی دولت
پایگاه خبری راد: عضو هیئت مدیره کانون عالی کارگری ایران عنوان کرد: اگر دولت بدهی‌اش به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند، تا ۵۰ سال آینده مشکلی در حوزه بیمه کارگران وجود ندارد.
پای میز بدهکاران بزرگ ننشینید!
پایگاه خبری راد: موضوع نرخ‌شکنی در صنعت بیمه در واقع به پذیرش قراردادهایی با ارزش بسیار کمتر از ریسک قبول شده، اشاره دارد که رئیس کل بیمه مرکزی در این باره تصریح کرد: ریسک‌های بی‌منطق اقتصادی و نرخ‌های غیرفنی را نمی‌پذیریم. از سوی دیگر برخی شرکت‌های بیمه با بدهکاران بزرگ صنعت پای میز قرارداد می‌نشینند که به بحران بدهی صنعت دامن می‌زنند.
محصولاتی خوشمزه‌ اما بدون بسته‌بندی شیک صادراتی
پایگاه خبری راد: حوزه کشاورزی یکی از مزیت‌های مهم اقتصادی در خراسان شمالی است و وجود ظرفیت‌های مهم در این حوزه می‌تواند زمینه بسیار مهمی برای صادرات محور کردن خراسان شمالی برای ارسال محصولات کشاورزی به کشورهای هدف و همچنین محقق کردن شعار رونق تولید باشد، اما وجود زیرساخت‌های معیوب در این حوزه سبب شده تا صادرات محصولات کشاورزی در این استان به کشورهای دیگر چندان چشم گیر نباشد.
بیماری‌های مشترک انسان و دام ۱۰ درصد کاهش یافت
پایگاه خبری راد: رئیس سازمان دامپزشکی از کاهش ۱۰ درصدی بیماری‌های مشترک انسان و دام خبر داد.
حواشی اجرای یک پروژه بدون در نظر گرفتن الزامات زیست‌محیطی
پایگاه خبری راد: مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز بر ضرورت رعایت الزامات زیست محیطی در محور هشتگرد- طالقان تاکید کرد.
پارکینگ هم چند نرخی شد!
پایگاه خبری راد: بررسی هزینه‌های استفاده از خدمات پارکینگ در شهر تهران نشان از آن دارد که نرخ‌های اعلامی با نرخ مصوب اتحادیه تعمیرگاه، اتوسرویس، پارکینگ و کارواشهای تهران بسیار متفاوت است و در برخی موارد هزینه قابل توجهی از مشتریان دریافت می‌شود.
کمک بلاعوض برای نوسازی خانه‌های سیل‌زدگان نیازمند
پایگاه خبری راد: بر اساس تفاهمنامه‌ای که بین ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مسکن منعقد شد به سیل زدگانی که قادر به بازسازی خانه‌های خود نیستند، کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
دولت مجاز به وضع عوارض پلکانی برای خودروهای پرمصرف شد
پایگاه خبری راد: نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای دولت را مجاز به وضع عوارض پلکانی بر دارندگان خودروهای پرمصرف کردند.
راهکارهایی برای کاهش فشار تورم در ایران
پایگاه خبری راد: استاد اقتصاد دانشگاه آزاد ارومیه گفت: خصوصی سازی می‌تواند منجر به رقابت بیشتر و رونق تولید شود.
شروط عجیب مالکان برای اجاره!
پایگاه خبری راد: دفترش را نشان می‌دهد تا باور کنم مالک واقعاً چه چیزی خواسته است: «لطفاً مستأجر با کلاس برایم پیدا کنید.»
چرا به حریم رودخانه‌ها تجاوز می‌شود؟
پایگاه خبری راد: در سیلی که در روزهای پایانی سال ۹۷ و اولین ماه سال جدید در تعدادی از شهرهای کشور رخ داد، تجاوز به حریم رودخانه‌ها به عنوان یکی از عوامل اصلی وقوع آن مطرح شد. یک استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه هنوز قوانین تعیین بستر و حریم رودخانه‌ها برای همه رودخانه‌ها اجرا نشده است، گفت: ناهماهنگی بین دستگاه‌ها باعث بی‌اعتبار شدن مطالعات و در نهایت تجاوز به حریم رودخانه‌ها می‌شود.
وعده‌های وزیر نفت محقق می‌شود؟
پایگاه خبری راد: براساس گفته های وزیر نفت، سال جاری می‌تواند شروع یک تحول عظیم در صنعت پتروشیمی باشد؛ تا جایی که پیش‌بینی شده بیش از نیاز ایران خوراک تولید شود.
صفحه قبل | صفحه بعد