07:05 | يكشنبه 26 آبان 1398
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

شبکه
تاکید «لاریجانی» بر توسعه خدمات الکترونیکی مردم محور
پایگاه خبری راد: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توسعه خدمات الکترونیک مردم محور گفت: در شرایطی که دولت با مشکلات حوزه بودجه و درآمد مواجه است، این خدمات باید زندگی مردم را تسهیل و گره از کار آنها باز کند.
چین دل کاربران آمریکایی را برده!
پایگاه خبری راد: آمارهای منتشر شده حاکی‌است که علاقه و تمایل کاربران آمریکایی به استفاده از اپلیکیشن‌های چینی در طول یک سال گذشته ۶۵ درصد رشد و افزایش یافته است.
وابستگی خطرناک کاربران ایرانی به جست‌وجوگرها
پایگاه خبری راد: دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به نفوذ خدمات دیجیتال در زندگی روزانه کاربران و تحولاتی که خدمات دیجیتال در جامعه ایجاد کرده از لزوم تدوین سندی برای توسعه خدمات دیجیتال در کشور خبر داد.
نبرد آرامکو برای نجات بازار بنزین
پایگاه خبری راد: در حالی که شرکت‌های نفتی بین‌المللی از خودروهای برقی و شبکه شارژ آن ها استقبال کرده‌اند اما شرکت نفتی دولتی آرامکوی سعودی هنوز روی تقاضا برای نفت در بخش حمل و نقل حساب می‌کند.
معمای حریم خصوصی و دسترسی آزاد به اطلاعات باید حل شود
پایگاه خبری راد: دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: در عصر فضای مجازی پیش از واژه دسترسی، واژه اشتراک گذاری متداول است و یکی از صفات بارز این فضاست.
سوئد هم به دومینوی تحریم هواوی می‌پیوندد؟
پایگاه خبری راد: به نظر می‌رسد که سوئد به دنبال محدودسازی فعالیت شرکت چینی هواوی برای توسعه شبکه ۵G است.
۳۳ میلیارد پول کلاهبرداری شده به مردم برگردانده شد
پایگاه خبری راد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دامنه کلاهبرداری خدمات ارزش افزوده بسیار گسترده است و ما تنها در یک پرونده ۳۳ میلیارد که کلاهبرداری شده بود را به مردم برگرداندیم.
سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد دلاری برای ساخت شبکه ملی گاز هند
پایگاه خبری راد: هند که یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان نفت و زغال سنگ در جهان به شمار می‌رود، ۶۰ میلیارد دلار برای ساخت یک شبکه ملی گاز و پایانه‌های واردات تا سال ۲۰۲۴ سرمایه‌گذاری می‌کند.
آغاز برق‌رسانی به ۲۵ هزار خانوار عشایر کوچ‌رو
پایگاه خبری راد: مجری طرح برق‌رسانی روستایی با اشاره به آغاز عملیات برق‌رسانی به ۲۵ هزار خانوار عشایر کوچ‌رو از طریق مولد برق خورشیدی قابل حمل، گفت: این طرح تا پایان دولت دوازدهم اجرایی خواهد شد تا عشایر در زمان کوچ‌های متداول خود از نعمت برق برخوردار باشند.
کوچ ماینرها از ایران به قزاقستان
پایگاه خبری راد: یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است تعلل در تصمیم‌گیری درباره رمزارزها (بیت کوین) باعث شده فرصت نقش‌آفرینی در این عرصه از ایران گرفته شود و دیگر کشورهای منطقه در حال جذب استخراج‌کنندگان بیت کوین هستند.
سامانه هوشمند بخش تعاون چه مزایایی دارد؟
پایگاه خبری راد: مدیرکل دفتر تعاونی‌های توزیعی وزارت کار راه اندازی سامانه جامع هوشمند تعاونی‌ها را موجب شفافیت عملکرد مدیران تعاونی دانست و ابراز امیدواری کرد از طریق این سامانه ضعف آمارگیری در بخش تعاون برطرف شود.
اپل اوج گرفت؛ فروش گوشی ریزش کرد
پایگاه خبری راد: میزان فروش سه ماهه سوم ۲۰۱۹ گوشی‌های هوشمند در بازار آمریکا نسبت به مدت مشابه سال گذشته روندی نزولی را تجربه کرده است.
لبخند وزارت نفت به بخش خصوصی
پایگاه خبری راد: مدتی است که وزارت نفت رویکرد مثبت‌تری نسبت به بخش خصوصی پیدا کرده است؛ تا جایی‌که برنامه‌هایی را نیز برای پر رنگ‌تر شدن بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی تدوین کرده است.
اگر هواپیمای روسی خوب است چرا بقیه نمی خرند؟
پایگاه خبری راد: در شرایطی که به نظر می‌رسد پرواز هواپیماهای آنتونوف مجددا ازسر گرفته شده است، وزیر راه و شهرسازی در دولت‌های نهم و دهم اعلام کرد: از همان زمان هم پرواز هواپیماهای آنتونوف به دلیل مشکلاتی که داشتند، پرحادثه و پر ریسک بود و به نظر نمی‌رسد این هواپیماها در این صنعت موفق باشند.
بازگشت چراغ‌خاموش آنتونوف به آسمان ایران!؟
پایگاه خبری راد: در حالی که سال ۱۳۹۳ پرواز آنتونوف ۷۴ به دستور رییس‌جمهور ممنوع شده بود، به ادعای یکی از کاربران فضای مجازی، این نوع هواپیما در پرواز تهران – مشهد توسط شرکت هواپیمایی پویا استفاده شده و با توجه به تایید مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، به نظر می‌رسد که آنتونوف‌های ممنوع شده چراغ‌ خاموش به آسمان ایران بازگشته‌اند.
صفحه قبل | صفحه بعد